Kadın Check Up Neleri İçerir?

Muayeneler: Check Up Muayene, Dermatoloji veya Kardiyoloji Muayene, Jinekoloji Muayene, Diş Hekimi Muayenesi, Diyetisyen Görüşmesi (Diyetisyen Görüşmesinin yanı sıra vücut kitle endeksinin ölçüldüğü Vücut Kompozisyon Saptanması gerçekleştirilir.

Kalp ritm düzensizliklerinin ve koroner damar yetersizliğinin ön tanısında kullanılan yöntemlerdir.
Akciğer Röntgeni: Kalp ve solunum sisteminin ön değerlendirmesinde kullanılır.
Mamografi ve Meme Ultrasonografisi: Meme kanserinin erken tanısında kullanılır.
Kemik Dansitometrisi: Özellikle menopoz sonrası kadınlarda ortaya çıkabilecek kemik erimesinin erken tanısında kullanılır.
Tüm Batın Ultrasonografisi: Karın içi organlarda (böbrek, karaciğer, safra kesesi, pankreas, yumurtalıklar, rahim, prostat) oluşabilecek hastalıkların tespitinde kullanılır.
Kadınların her zaman risk altında olduğu ve ileri seviyeye ulaşıncaya kadar genellikle belirti göstermeyen rahim ağzı kanserine karşı ön tanı olabilecek Pap Smear ve HPV tarama testini içeren Co Test’iniz yapılacaktır.
Kolesterol, glukoz ve tam idrar dahil olmak üzere 19 teste bakılır.
kadın check up neleri içerir

Kadın Check Up Hizmet Detayları

kalbiniz için ekg veya eforlu ekg

#1. Kalbiniz İçin EKG veya Eforlu EKG

Kadın Check Up programında yaşınıza uygun olarak, kalp atım düzensizliklerinin kontrolü için doktorunuz gözetiminde EKG / Eforlu EKG (40 yaş altı EKG/40 yaş üstü Eforlu EKG) çekimi gerçekleşir.

 • Efor Testi ve EKG: Kalp ritim düzensizliklerinin ve koroner damar yetersizliğinin ön tanısında kullanılan yöntemlerdir.
 • Program içeriğinizde Eforlu EKG testi bulunuyorsa havlu, yedek atlet, spor kıyafet ve spor ayakkabı getirmeniz önerilir.

#2. Radyolojik İncelemeler: Akciğer & Meme USG ve Daha Fazlası

Kalp ve damar rahatsızlıklarını önceden anlayabilmek için kardiyoloji muayenesi kadın check up paketine dahildir.

Akciğer Röntgeni

Kalp ve solunum sisteminin ön değerlendirmesinde kullanılır.

Check Up Taraması

Check up taramasının amacı, güncel teknolojilerin tıp bilimine sunduğu olanakların da yardımıyla, hastalığı geç olmadan saptamaktır.

Mamografi veya Meme Ultrasonografisi

Meme kanserinin erken tanısında kullanılır.

Dikkat Edin

Kadın hastalarımız için; program içeriğinizde mamografi tetkiki bulunuyorsa duş alınmasını, krem, parfüm ve benzeri malzemelerin kullanılmamasını rica ederiz. Adet döneminin 3. ve 10. günleri arasında çekim yapılması uygundur. 40 yaş üzeri kadınlarda Mamografi, 40 yaş altı kadınlarda Meme USG uygulanır. Her iki çekim de hekim önerisine göre yapılır.

Tiroid US ve Panoromik Diş Röntgeni

Diş ve dişeti rahatsızlıklarının kontrolü için 360 derece panoramik diş filmi çekimidir.

Kemik Dansitometrisi nedir?

Tiroid bezlerinizin durum kontrolü için Tiroid Ultrasonunuz çekilecektir.

Tüm Abdomen Ultrason

Karın içi organlarda (böbrek, karaciğer, safra kesesi, pankreas, yumurtalıklar, rahim, prostat) oluşabilecek hastalıkların tespitinde kullanılır.

Tüm Abdomen Ultrason nedir?

Tüm Abdomen Ultrason ( karın ) ultrasonu anlamına gelir.
kadın check up

#3. Co Test (Smear+HPV)

Kadınların her zaman risk altında olduğu ve ileri seviyeye ulaşıncaya kadar genellikle belirti göstermeyen rahim ağzı kanserine karşı ön tanı olabilecek Pap Smear ve HPV tarama testini içeren Co Test’iniz yapılacaktır.

Rahim boynu (serviks) kanserlerinin önlenmesi için, kanser öncüsü değişikliklerin erken tanınması gerekmektedir. Bunun için iki önemli test vardır:

 • 1) Eskiden beri bilinen ve daha çok “PAP SMEAR” adıyla tanınan sitolojik inceleme.

 • 2) Yüksek riskli HPV (İnsan Papillom Virüs) testleri.

Günümüzde kanser öncüsü değişiklikleri yakalamada en iyi yöntem bu iki testin birlikte uygulanmasıdır. Buna “co-test” adı verilmektedir.  Bunun için yapılması gereken tek işlem,  “sıvı bazlı sitoloji” (Thin-Prep) örneğinin patoloji laboratuvarına ulaştırılmasıdır. Gönderilen sitoloji örneğinin bir kısmı HPV testi için kullanılarak iki test birlikte çalışılacak ve her iki testin avantajlarının elde edilmesiyle tanı güvenliği yükselmiş olan sonuç tek bir raporla doktorunuza gönderilecektir.

#4. Diş Hekimi Muayenesi

Acıbadem Sağlık Grubu Diş Hekimleri güvencesiyle

 • Özellikle ağız içi kanserine karşı, diş ve diş eti rahatsızlıklarının tespiti için.
 • Ayrıca çene yapısı bozukluklarının tespiti için panoramik diş filmi çekilir.
diş hekimi muayenesi

#5. Laboratuvar Testleri

Genel sağlık durumunuz için kan ve laboratuvar testleri gereklidir. Kolesterol, Glukoz, Trigliserid, Tam Kan Tahlili ve fazlası.

Kolesterol

Kalp ve damar rahatsızlıklarının kontrolü için iyi, kötü ve total olmak üzere 3 aşamada kolesterolünüze bakıyoruz

444 9 724

Bilgi için lütfen bizi arayın.

Glukoz

İleri safhalarda körlük, böbrek yetmezliği gibi rahatsızlıklara sebebiyet veren şeker hastalığının kontrolü için açlık şekeriniz ölçümlenir.

444 9 724

Ayrıntılı bilgi için lütfen müşteri temsilcimiz ile görüşün.

Trigliserid

Kalp hastalıklarını tetikleyen yağ oranınızı ölçmek için trigliserid testiniz yapılır.

444 9 724

Ayrıntılı bilgi için lütfen müşteri temsilcimiz ile görüşün.

Tam Kan Tahlili

Sağlık durumunuzu belirlemek, anemi, kanda enfeksiyon gibi hastalıklara neden olan, normalin dışında bir değer olup olmadığını tespit edebilmek için kan tahliliniz yapılır.

444 9 724

Ayrıntılı bilgi için lütfen müşteri temsilcimiz ile görüşün.
Kalp ve damar rahatsızlıklarınızın kontrolü için iyi, kötü ve total olmak üzere 3 aşamada kolesterolünüze bakılır.
İleri safhalarda körlük, böbrek yetmezliği gibi rahatsızlıklara yol açan şeker hastalığının kontrolü için açlık şekeriniz ölçülür.
Genel sağlık durumunuzu belirlemek, kansızlık, kanda enfeksiyon gibi hastalıklara neden olabilecek, normalin dışındaki değerleri tespit etmek için yapılır.
Kolon kanserinin (ölüme sebebiyet veren ikinci kanser türü) ön tanısı olan Gaitada Gizli Kan testiyle kalın bağırsakta kötü huylu polip olup olmadığı yapılan testtir.
Bu testle kırmızı kan hücrelerinin çökme hızları ölçülür. ESR ismi de verilen bu test birçok hastalıkta tanıya yardımcı bir inceleme olarak kullanılır. Sedimentasyon tahlilinin normal sınırların dışına çıkması bir hastalık durumunu gösterir ama hastalığın türü ve yapısı hakkında bilgi vermez.Sedimantasyon testinin normal değerleri kadınlarda ve erkeklerde farklılık gösterir. Yaşlılarda ve gebelerde belli düzeyde yüksek olması beklenen bir durumdur. Virüs hastalıkları ve bazı kan hastalıklarında çok düşük çıkarken, iltihabi durumlar, tümörler, verem, kalp krizi, bazı romatizmal hastalıklar ve böbrek hastalıklarının bazılarında (örneğin; glomerulonefrit) yüksek çıkmaktadır.
B12 vitamininin ana görevi kırmızı kan hücresi üretimi ve merkezi sinir sisteminin korunmasıdır. B12 vitaminini gereğinden fazla almak gibi bir durum söz konusu değildir, çünkü B12 vitamini suda çözünen vitaminler arasındadır ve vücut ihtiyacı olanı aldıktan sonra fazlasını idrar yoluyla sistemden atar. Bu nedenle düzenli olarak alınmalıdır. B12 vitamini hayvansal ve bitkisel gıdalarda (takviye edilmiş olanlarında) bulunmasına karşın hayvansal gıdalardan alınan B12 vitamini vücut tarafından daha iyi emilir. B12 vitamini eksikliğinde anemi, denge kaybı, bacak ve kollarda uyuşma, karıncalanma, güçsüzlük gibi belirtiler görülebilir. Bu nedenle B12 vitamini düzeyi belli aralıklarla kontrol ettirilmelidir. Folatla birlikte ya da tek başına bakıldığında bazı sinir sistemi bozukluklarının (nöropati) tanısında B12 kullanılır.
Safra kanalları tıkanıklığı, siroz ve karaciğer tümörlerinin varlığı tespiti için ALT SGPT ve AST SGOT testleri yapılacaktır.
Hemen hemen her şeyden bulaşabilecek olan Hepatit B’nin HBsAg ile pozitif olup olmadığına bakılır.
Anti Hbs’nin “pozitif” olup olmadığına dair 3 basit testten oluşan Hepatit B kan testleri uygulanır.
Kötü kolesterol olarak bilinen LDL kolesterolü kalp hastalıkları ile doğrudan bağlantılıdır. LDL kolesterol seviyesinin değerleri ölçülerek olası hastalık risklerine karşı testler yapılır.
Trigliserid bitkisel ve hayvansal yağların ana bileşenidir. Kalp hastalarını tetikleyen, kandaki yağ oranınını ölçmek amacıyla yapılır.
D vitamini bulunmadığında veya eksik olduğunda kemikler sağlıklı gelişemez, çocuklarda rikets, yetişkinlerde osteomalasi adı verilen kemik gelişim bozuklukları meydana gelir. Kemik gelişimi yanında diğer doku ve organların da gelişmesi için gerekli olan D vitamini, bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasını da sağlar.
Böbrek fonksiyonlarınızın durumuyla ilgili detaylı bilgi edinmek için kreatinin testi yapılır.
Böbrek enfeksiyonlarına, böbrek taşına ve idrar yolu tıkanıklığına sebebiyet veren diğer rahatsızlıkları tespit edebilmek için Tam İdrar Tahliliniz yapılacaktır.
Kalp hızı artışı, kilo kaybı, kilo alma, uyuma zorluğu, titreme ve güçsüzlük gibi rahatsızlıklara sebebiyet veren tiroid ölçümü için TSH testiniz yapılacak.
Üre insanda protein yıkımının başlıca azot içeren ürünüdür. Ürenin %90’dan fazlası böbrekler tarafından atılır. Böbrek hastalıklarının birçoğunda plazma üre konsantrasyonlarında artış görülür. Plazma üre tayinlerinin başlıca kullanımı böbrek öncesi ve böbrek sonrası nedenlerin ayırıcı tanısında kullanılır. Üre nitrojen / kreatinin oranı hesaplanır. Böbrek öncesi nedenlerde kanda üre artışı olurken kreatininde artış olmaz. Böbrek sonrası nedenler idrar atılımındaki tıkanma nedeniyle oluşabilir. Bu tıkanma ile birlikte hem üre hem de kreatinin artar. Fakat ürede kreatinine nazaran oransız bir artış görülür.
İyi kolesterol olarak adlandırılabilen (HDL) kanımızda bulunan yağlı proteinlerden biridir. HDL bizleri damar sertliğine karşı korur. HDL değerinde 5 puanlık bir azalma, kalp krizi riskini yüzde 25 arttırır. Bu nedenle total kolesterolün aksine HDL ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir. Yapılan araştırmalara göre HDL değerinin en az 40 olması istenmektedir.
Vücudumuzun en önemli yapı taşlarından birisidir. Tüm hücrelerimizin kalsiyuma ihtiyacı vardır. Özellikle kemik ve dişlerimizde en fazla bulunur. Kalbimizin kasılması sinir sistemimizin ileti göndermesi, kaslarımızın kasılması ve kanımızın pıhtılaşması için kalsiyum vazgeçilmez bir mineraldir. Kemik hastalıklarında, paratiroid bezi hastalıklarında, böbrek hastalıklarında, beslenme bozukluklarında, bazı kanserlerde, pankreas iltihaplarında  seviyesi değişebilir.

Kullananların Yorumları: Değerli, Faydalı ve Konforlu Bir Plan.

Bizler sizler için buradayız. Acıbadem Mobil’den Kadın Check Up Paketi satın aldığınızda, müşteri hizmetlerimiz sizin için gereken tüm işlemleri gerçekleştirir. Randevu için sıra beklemezsiniz, sonuçlarınızı zamanında teslim alırsınız. Hizmetimiz, 100.000’i aşkın müşterimizin geri bildirimi ve fikirleriyle gelişmeye devam ediyor!

“Hastaneden içim rahat bir şekilde ayrıldım.”

“Almış olduğum checkup hizmetinden çok memnun kalmakla birlikte gösterilen özen ve alaka çok hoşumuza gitti. İçim rahat bir şekilde ayrıldım hastaneden. Sonuçların zamanında iletilmesi ve ertesinde planlanan doktor randevularıyla tüm sonuçlarım tek tek incelendi. Doktorların ve checkup yetkililerinin ilgisi bile kendinizi emin ellerde hissettiriyor. Herkesin kadın check up hizmetinden faydalanmasını şiddetle tavsiye ediyorum. Benim gibi sağlık konularında pimpirikli biriyseniz checkup hizmetini mutlaka denemelisiniz. Acıbadem Sağlık Grubu’na vermiş oldukları bu profesyonel hizmetten ötürü teşekkürlerimi sunarım!”

– Betül B.

Arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine ilk kez ben de kadın check up yaptırdım. Doktorların ve çalışanların güler yüzü ve benimle ilgilenmesi çok hoştu. Yapılan tetkikleri kısa sürede sonuçlanıp, doktor tarafından yorumlanması ve tavsiyeleri benim için çok önemliydi. Çocuklarım için de ayrıca bu hizmeti almayı düşünüyorum.
Dila T.
Bugün hastanenizde yaptırdığım check up’ta, bizimle ilgilenen, güler yüzleriyle karşılayan ekibinize ve hastanenizde kontrollerimizi yaparken bize sıcak ve samimi davranışlar gösteren doktor ve personelinize çok teşekkür ederim. Bugün hastanenizde yaptırdığım kadın check up ile, bizimle ilgilenen, güler yüzleriyle karşılayan ekibinize teşekkürü bir borç bilirim.
Esin G.
Mamografi Nedir?
Her 8 kadından birinin hayatının belirli zamanında meme kanserine yakalanma risk var. Bu kapsamda mamografiniz yani meme ultrasonunuz çekilir. Kadın Check Up programı sayesinde risklere karşı önlem alın.

Pap Smear Testi Nedir?
İleriye seviyeye ulaşıncaya dek belirti göstermeyen rahim ağzı kanseri için yapılan testtir. Meme kanserinden sonra kadınlarda en sık görülen 2. kanser türüdür.

Efor Testi ve EKG Nedir?
Elektrokardiyografi diye adlandırılan bu yöntem ile, kalp kası ve sinir iletileri incelenir ve ritim bozuklukları, kalp krizi, koroner damar yetmezliği gibi durumlar teşhis edilir.

Panoramik Film Nedir?
Çenelerdeki kist, diş çürüğü ve tümör oluşumlarıyla ilgili erken teşhis imkanı sağlar.

Akciğer Grafisi Nedir?
Bronşit, bronşiolit vb. gibi akciğer hastalıkları, zatürre, verem, akciğer tümörü ve yara gibi durumların teşhisine yardımcı olur.

Tüm Abdomen USG Nedir?
Böbrek taşı, idrar yolu enfeksiyonu, safra kesesi ve safra yollarındaki taş ve enfeksiyon, dalak ve karaciğer büyümesi, prostat büyümesi (50 yaş üzeri erkeklerde) gibi hastalıklar araştırılır.

Alt Sgpt ve Ast Sgot  Nedir?
Safra kanalları tıkanıklığı, siroz ve karaciğer tümörlerinin varlığı tespiti için Alt sgpt ve Ast sgot testleri yapılacaktır.

Hepatit B  Nedir?
Kullanılan havludan, gittiğiniz restaurantta kullandığınız çatal, bıçaktan bile geçebilecek Hepatit B ‘ye ilişkin kontrollerin yapıldığı testtir.

Gaita’da Gizli Kan
Kolon kanserinin (ölüme sebebiyet veren ikinci kanser türü) ön tanısı olan Gaita’da Gizli Kan testiyle kalın bağırsakta kötü huylu polip olup olmadığı yapılan testtir.

TSH Testi  Nedir?
Kalp hızı artışı, kilo kaybı, kilo alma, uyuma zorluğu, titreme ve güçsüzlük gibi rahatsızlıklara sebebiyet veren tiroid ölçümü için yapılacak testtir.

Tam İdrar Tahlili ve Kreatinin Testi  Nedir?
Böbrek enfeksiyonlarına, böbrek taşına ve idrar yolu tıkanıklığına sebebiyet veren diğer rahatsızlıkları tespit edebilmek için yapılan testlerdir.

Kadın Check Up Paketinde Hangi Hizmetler Kimlere Uygulanabilir?

*40 yaş üzeri kadınlara mamografi, 40 yaş altı kadınlara meme USG uygulanır. Her iki çekim de hekim önerisine göre yapılır.
*40 yaş üzeri kadınlara Eforlu EKG, 40 yaş altı kadınlara Eforlu EKG veya EKG uygulanır. Her iki çekim de hekim önerisine göre yapılır.

Ne Zamana Kadar Geçerlidir?

*Bu programlar 16 Şubat 2017 – 1 Kasım 2017 tarihleri arasında geçerlidir.
*Alınan program 31 Aralık 2017 tarihine kadar kullanılabilir.

Geçerli Olan Merkezlerimiz (İstanbul içi):

 • Acıbadem Kadıköy Hastanesi
 • Acıbadem Kozyatağı Hastanesi
 • Acıbadem Bakırköy Hastanesi
 • Acıbadem International Hastanesi
 • Acıbadem Maslak Hastanesi
 • Acıbadem Fulya Hastanesi
 • Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi
 • Acıbadem Taksim Hastanesi
 • Acıbadem Beylikdüzü Cerrahi Tıp Merkezi
 • Acıbadem Göktürk Tıp Merkezi
 • Acıbadem Ataşehir Cerrrahi Tıp Merkezi
 • Acıbadem Bağdat Caddesi Tıp Merkezi
 • Acıbadem Etiler Tıp Merkezi
 • Acıbadem Bahçeşehir Tıp Merkezi

**Acıbadem Altunizade Hastanesinde; 
*Bu programlar 14 Mart 2017 – 30 Haziran 2017 tarihleri arasında geçerlidir.
*Alınan program 30 Eylül 2017 tarihine kadar kullanılabilir.

Geçerli Olan Merkezlerimiz (İstanbul dışı):

 • Acıbadem Bursa Hastanesi
 • Acıbadem Kocaeli Hastanesi
 • Acıbadem Adana Hastanesi
 • Acıbadem Eskişehir Hastanesi
 • Acıbadem Bodrum Hastanesi
 • Acıbadem Ankara Hastanesi

** Acıbadem Kayseri Hastanesi, Acıbadem Altunizade Hastanesi ve Zekeriyaköy Tıp Merkezimizde check up içerikleri farklılık göstermektedir.

* Kayseri Acıbadem Hastanesinde Diş Hekimi yerine Göz Muayenesi yer almaktadır. Radyolojik tetkikler arasında Panoramik Diş Röntgeni bulunmamaktadır.
* Acıbadem Altunizade Hastanesinde Dermatoloji muayenesi yer almamaktadır.
* Zekeriyaköy Tıp Merkezinde ise Kardiyoloji yerine KBB Muayenesi yer almaktadır. Kardiyolojik tetkikler arasında Eforlu EKG bulunmamaktadır.