Erkek Check Up Neleri İçerir?

Muayeneler: Check Up Muayene, Kardiyoloji Muayene, Üroloji Muayene, Diş Hekimi Muayenesi, Diyetisyen Görüşmesi (Diyetisyen Görüşmesinin yanı sıra vücut kitle endeksinin ölçüldüğü Vücut Kompozisyon Saptanması) gerçekleştirilir.
Kalp ve damar rahatsızlıklarınız için Kardiyoloji muayenesi yapılır.
Akciğer Röntgeni: Kalp ve solunum sisteminin ön değerlendirmesinde kullanılır.
Tiroid USG ve Panoromik Diş Röntgeni: Tiroid bezlerinizin durum kontrolü için Tiroid Ultrasonunuz çekilecektir. Diş ve dişeti rahatsızlıklarının kontrolü için 360 derece panoramik diş filmi çekimidir.
Tüm Abdomen USG: Karın içi organlarda (böbrek, karaciğer, safra kesesi, pankreas, yumurtalıklar, rahim, prostat) oluşabilecek hastalıkların tespitinde kullanılır.
Genel sağlık durumunuzu belirlemek için kolesterol, glukoz ve tam idrar dahil olmak üzere 20 farklı laboratuvar testleri yapılır.
erkek check up neleri içerir

“Sağlığını Erkek Check Up Programıyla Takip Et”

25’ten fazla biyogöstergeyi ölçen programa kolestrol, tam kan sayımı, troid değerleri dahildir. Aynı zamanda bir hekim laboratuvar sonuçlarınızı inceleyerek gerekli ve kritik değerleri saptar. Daha sonra varsa ilgili randevuları sizin için belirler.

Ürolojik Muayene

İdrar yollarını ve üreme sistemini ilgilendiren rahatsızlıkların engellenmesi amacıyla ürolojik muayene yapılır.

ürolojik muayene
diş hekimi muayenesi

Diş Hekimi Muayenesi

Acıbadem Diş Hekimleri tarafından, ağız içi kanserine karşı, diş ve diş eti rahatsızlıklarının, varsa çene yapısı bozukluklarının tespiti için panoramik diş filminiz çekilir.

Kardiyoloji Muayenesi

Kalp ve damar rahatsızlıklarınız için Kardiyoloji Muayeneniz yapılacaktır.

 Check Up Muayenesi

Genel fiziki kontrolleriniz için Check Up muayeneniz yapılacaktır.

Diyetisyen Görüşmesi

Kilo kontrolü ve sağlıklı beslenmeye yönelik Diyetisyen Görüşmenizin yanı sıra vücut kitle endeksinizin ölçüldüğü Vücut Kompozisyon Saptanması gerçekleştirilecektir.

kalbiniz için ekg veya eforlu ekg

Kalbiniz İçin Eforlu EKG veya EKG

Yaşınıza uygun olarak, kalp atım düzensizliklerinizin kontrolü için doktorunuz gözetimde EKG / Eforlu EKG (40 yaş üstü Eforlu EKG) çekiminiz gerçekleştirilecek.

Radyolojik Tetkikler

Tüm Abdomen USG

Karın içi organlarda (böbrek, karaciğer, safra kesesi, pankreas, yumurtalıklar, rahim, prostat) oluşabilecek hastalıkların tespitinde kullanılır.

Tiroid USG

Tiroid bezlerinizin durum kontrolü için Tiroid Ultrasonunuz çekilecektir.

Panoramik Film

Diş ve dişeti rahatsızlıklarının kontrolü için 360 derece panoramik diş filmi çekimidir.

Akciğer Grafisi

Kalp ve solunum sisteminin ön değerlendirmesinde kullanılır.

Laboratuvar Testleri

Erkek Check Up ile genel sağlık durumunuzu belirlemek için laboratuvar testleri

Kalp ve damar rahatsızlıklarınızın kontrolü için iyi, kötü ve total olmak üzere 3 aşamada kolesterolünüze bakılır.
İleri safhalarda körlük, böbrek yetmezliği gibi rahatsızlıklara yol açan şeker hastalığının kontrolü için açlık şekeriniz ölçümlenir.
Genel sağlık durumunuzu belirlemek, kansızlık, kanda enfeksiyon gibi hastalıklara neden olabilecek, normalin dışındaki değerleri tespit etmek için yapılır.
Kolon kanserinin (ölüme sebebiyet veren ikinci kanser türü) ön tanısı olan Gaita’da Gizli Kan testiyle kalın bağırsakta kötü huylu polip olup olmadığı yapılan testtir.
B12 vitamininin ana görevi kırmızı kan hücresi üretimi ve merkezi sinir sisteminin korunmasıdır. B12 vitaminini gereğinden fazla almak gibi bir durum söz konusu değildir, çünkü B12 vitamini suda çözünen vitaminler arasındadır ve vücut ihtiyacı olanı aldıktan sonra fazlasını idrar yoluyla sistemden atar. Bu nedenle düzenli olarak alınmalıdır. B12 vitamini hayvansal ve bitkisel gıdalarda (takviye edilmiş olanlarında) bulunmasına karşın hayvansal gıdalardan alınan B12 vitamini vücut tarafından daha iyi emilir. B12 vitamini eksikliğinde anemi, denge kaybı, bacak ve kollarda uyuşma, karıncalanma, güçsüzlük gibi belirtiler görülebilir. Bu nedenle B12 vitamini düzeyi belli aralıklarla kontrol ettirilmelidir. Folatla birlikte ya da tek başına bakıldığında bazı sinir sistemi bozukluklarının (nöropati) tanısında B12 kullanılır.
D vitamini bulunmadığında veya eksik olduğunda kemikler sağlıklı gelişemez, çocuklarda rikets, yetişkinlerde osteomalasi adı verilen kemik gelişim bozuklukları meydana gelir. Kemik gelişimi yanında diğer doku ve organların da gelişmesi için gerekli olan D vitamini, bağışıklık sisteminin düzgün çalışmasını da sağlar.
İyi kolesterol olarak adlandırılabilen (HDL) kanımızda bulunan yağlı proteinlerden biridir. HDL bizleri damar sertliğine karşı korur. HDL değerinde 5 puanlık bir azalma, kalp krizi riskini yüzde 25 arttırır. Bu nedenle total kolesterolün aksine HDL ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir. Yapılan araştırmalara göre HDL değerinin en az 40 olması istenmektedir.
Safra kanalları tıkanıklığı, siroz ve karaciğer tümörlerinin varlığı tespiti için Alt sgpt ve Ast sgot testleri yapılacaktır.
Hemen hemen her şeyden bulaşabilecek olan Hepatit B’nin HBsAg ile pozitif olup olmadığına bakılır.
Anti Hbs’nin “pozitif” olup olmadığına dair 3 basit testten oluşan Hepatit B kan testleri uygulanır.
Kötü kolesterol olarak bilinen ldl kolesterol ü kalp hastalıkları ile doğrudan bağlantılıdır. LDL kolesterol seviyesinin değerleri ölçülerek olası hastalık risklerine karşı testler yapılır.
Kalp hastalıklarını tetikleyen kandaki yağ oranınızı ölçmek amacıyla trigliserid testiniz yapılır.
Bu testle kırmızı kan hücrelerinin çökme hızları ölçülür. ESR ismi de verilen bu test birçok hastalıkta tanıya yardımcı bir inceleme olarak kullanılır. Sedimentasyon tahlilinin normal sınırların dışına çıkması bir hastalık durumunu gösterir ama hastalığın türü ve yapısı hakkında bilgi vermez.Sedimantasyon testinin normal değerleri kadınlarda ve erkeklerde farklılık gösterir. Yaşlılarda ve gebelerde belli düzeyde yüksek olması beklenen bir durumdur. Virüs hastalıkları ve bazı kan hastalıklarında çok düşük çıkarken, iltihabi durumlar, tümörler, verem, kalp krizi, bazı romatizmal hastalıklar ve böbrek hastalıklarının bazılarında (örneğin; glomerulonefrit) yüksek çıkmaktadır.
Böbrek fonksiyonlarınızın durumuyla ilgili detaylı bilgi edinmek için kreatinin testi yapılır.
Son yıllarda görülme sıklığı giderek artan ve erkeklerde en sık görünen kanser türlerinin ikincisi olan prostat kanseri ön tanısına yönelik PSA Total testiniz yapılır.
Böbrek enfeksiyonlarına, böbrek taşına ve idrar yolu tıkanıklığına sebebiyet veren diğer rahatsızlıkları tespit edebilmek için Tam İdrar Tahliliniz yapılacaktır.
Kalp hızı artışı, kilo kaybı, kilo alma, uyuma zorluğu, titreme ve güçsüzlük gibi rahatsızlıklara sebebiyet veren tiroid ölçümü için TSH testiniz yapılacak.
Üre insanda protein yıkımının başlıca azot içeren ürünüdür. Ürenin %90’dan fazlası böbrekler tarafından atılır. Böbrek hastalıklarının birçoğunda plazma üre konsantrasyonlarında artış görülür. Plazma üre tayinlerinin başlıca kullanımı böbrek öncesi ve böbrek sonrası nedenlerin ayırıcı tanısında kullanılır. Üre nitrojen / kreatinin oranı hesaplanır. Böbrek öncesi nedenlerde kanda üre artışı olurken kreatininde artış olmaz. Böbrek sonrası nedenler idrar atılımındaki tıkanma nedeniyle oluşabilir. Bu tıkanma ile birlikte hem üre hem de kreatinin artar. Fakat ürede kreatinine nazaran oransız bir artış görülür.
Vücudumuzun en önemli yapı taşlarından birisidir. Tüm hücrelerimizin kalsiyuma ihtiyacı vardır. Özellikle kemik ve dişlerimizde en fazla bulunur. Kalbimizin kasılması sinir sistemimizin ileti göndermesi, kaslarımızın kasılması ve kanımızın pıhtılaşması için kalsiyum vazgeçilmez bir mineraldir. Kemik hastalıklarında, paratiroid bezi hastalıklarında, böbrek hastalıklarında, beslenme bozukluklarında, bazı kanserlerde, pankreas iltihaplarında seviyesi değişebilir.

“Çevrenizde Olup Bitenlere Bu Kadar Meraklıyken, Ya İçinizde Olup Bitenler?”

 

PSA Testi Nedir?
Son yıllarda görülme sıklığı giderek artan ve erkeklerde en sık görünen kanser türlerinin ikincisi olan prostat kanseri ön tanısına yönelik PSA Total testiniz yapılır.

Üroloji Muayenesi Nedir?
İdrar yollarını ve üreme sistemini ilgilendiren rahatsızlıkların engellenmesi amacıyla ürolojik muayene yapılır.

Efor Testi ve EKG Nedir?
Elektrokardiyografi diye adlandırılan bu yöntem ile, kalp kası ve sinir iletileri incelenir ve ritim bozuklukları, kalp krizi, koroner damar yetmezliği gibi durumlar teşhis edilir.

Panoramik Film Nedir?
Çenelerdeki kist, diş çürüğü ve tümör oluşumlarıyla ilgili erken teşhis imkanı sağlar.

Akciğer Grafisi Nedir?
Bronşit, bronşiolit vb. gibi akciğer hastalıkları, zatürre, verem, akciğer tümörü ve yara gibi durumların teşhisine yardımcı olur.

Tüm Abdomen USG Nedir?
Böbrek taşı, idrar yolu enfeksiyonu, safra kesesi ve safra yollarındaki taş ve enfeksiyon, dalak ve karaciğer büyümesi, prostat büyümesi (50 yaş üzeri erkeklerde) gibi hastalıklar araştırılır.

Alt Sgpt ve Ast Sgot Nedir?
Safra kanalları tıkanıklığı, siroz ve karaciğer tümörlerinin varlığı tespiti için Alt sgpt ve Ast sgot testleri yapılacaktır.

Hepatit B Nedir?
Kullanılan havludan, gittiğiniz restaurantta kullandığınız çatal, bıçaktan bile geçebilecek Hepatit B’ye ilişkin kontrollerin yapıldığı testtir.

Gaita’da Gizli Kan
Kolon kanserinin (ölüme sebebiyet veren ikinci kanser türü) ön tanısı olan Gaita’da Gizli Kan testiyle kalın bağırsakta kötü huylu polip olup olmadığı yapılan testtir.

TSH Testi Nedir?
Kalp hızı artışı, kilo kaybı, kilo alma, uyuma zorluğu, titreme ve güçsüzlük gibi rahatsızlıklara sebebiyet veren tiroid ölçümü için yapılacak testtir.

Tam İdrar Tahlili ve Kreatinin Testi Nedir?
Böbrek enfeksiyonlarına, böbrek taşına ve idrar yolu tıkanıklığına sebebiyet veren diğer rahatsızlıkları tespit edebilmek için yapılan testlerdir.

Erkek Check Up Paketinde Hangi Hizmetler Kimlere Uygulanabilir?

*40 yaş üzeri erkeklere Eforlu EKG, 40 yaş altı erkeklere Eforlu EKG veya EKG uygulanır. Her iki çekim de hekim önerisine göre yapılır.

*PSA(Total) tetkiki, hekim önerisi çerçevesinde 40 yaş altı erkeklere uygulanmayabilir.

Ne Zamana Kadar Geçerlidir?

*Bu programlar 16 Şubat 2017 – 1 Kasım 2017 tarihleri arasında geçerlidir.
*Alınan program 31 Aralık 2017 tarihine kadar kullanılabilir.

Geçerli Olan Merkezlerimiz (İstanbul içi):

 • Acıbadem Kadıköy Hastanesi
 • Acıbadem Kozyatağı Hastanesi
 • Acıbadem Bakırköy Hastanesi
 • Acıbadem International Hastanesi
 • Acıbadem Maslak Hastanesi
 • Acıbadem Fulya Hastanesi
 • Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi
 • Acıbadem Taksim Hastanesi
 • Acıbadem Beylikdüzü Cerrahi Tıp Merkezi
 • Acıbadem Göktürk Tıp Merkezi
 • Acıbadem Ataşehir Cerrrahi Tıp Merkezi
 • Acıbadem Bağdat Caddesi Tıp Merkezi
 • Acıbadem Etiler Tıp Merkezi
 • Acıbadem Bahçeşehir Tıp Merkezi

**Acıbadem Altunizade Hastanesinde; 
*Bu programlar 14 Mart 2017 – 30 Haziran 2017 tarihleri arasında geçerlidir.
*Alınan program 30 Eylül 2017 tarihine kadar kullanılabilir.

Geçerli Olan Merkezlerimiz (İstanbul dışı):

 • Acıbadem Bursa Hastanesi
 • Acıbadem Kocaeli Hastanesi
 • Acıbadem Adana Hastanesi
 • Acıbadem Eskişehir Hastanesi
 • Acıbadem Bodrum Hastanesi
 • Acıbadem Ankara Hastanesi

** Acıbadem Kayseri Hastanesi ve Zekeriyaköy Tıp Merkezimizde check up içerikleri farklılık göstermektedir.

* Kayseri Acıbadem Hastanesi’nde Diş Hekimi yerine Göz Muayenesi yer almaktadır. Radyolojik tetkikler arasında Panoramik Diş Röntgeni bulunmamaktadır.
* Zekeriyaköy Tıp Merkezinde ise Kardiyoloji ve Üroloji muayenesi yerine KBB ve Göz Muayenesi yer almaktadır. Kardiyolojik tetkikler arasında Eforlu EKG bulunmamaktadır.

Hemen Arayın

Erkek Check-up paketi hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki numaradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

444 9 724

Detaylı Bilgi

Erkek Check-Up paketiyle ilgili tarafınıza geri dönüş sağlayacak ve sizi bilgilendireceğiz.